ZST Mielec
Slider

Uczniowie ZST tworzą aplikacje na telefon

W marcu uczniowie Technikum Nr 3 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 byli zaangażowani w projektowanie aplikacji na telefon. Podczas zajęć informatyki, pod opieką mgr Diany Augustyńskiej, młodzież tworzyła aplikacje znanych postaci ze świata historii i polityki oraz ich słynnych przemówień, oczywiście w języku angielskim. Uczniowie mieli okazję nauczyć się podstaw programowania oraz szybko i sprawnie zobaczyć efekty swojej pracy. Dodatkowym atutem ich dzieła było szlifowanie języka obcego.

 

Najlepsze aplikacje były również zaprezentowane w czasie Dnia Otwartego ZST, podczas którego gimnazjaliści, przy wsparciu uczennic z klasy 1 EG, mogli sami nauczyć się tworzyć własną aplikację na telefon.

Świat technologii staje się coraz bardziej przystępny dla młodych ludzi, którzy dzięki kreatywnym zadaniom rozbudowują swój zapał do nauki oraz rozwijają swoje umiejętności, a przy okazji potrafią się świetnie bawić.

Oprac.:  mgr  Diana Augustyńska

 

Opublikowano w dniu: 12.04.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 12.04.2016 r.

Czytany 1276 razy