ZST Mielec
Slider

„Upoluj swoją książkę"

W dniach 2-30 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wezmą udział w pierwszej edycji projektu „Upoluj swoją książkę"..

Młodzież szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju zupełnie za darmo może przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Do pilotażowej odsłony akcji zaproszono 1000 liceów ogólnokształcących.Udział w niej nie wiąże się z żadnymi kosztami, a o przystąpieniu do akcji zadecydowała kolejność zgłoszenia..

W ramach projektu do szkoły trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Do akcji zaproszono najpopularniejszych polskich youtuberów. Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od czterech lat realizują ogólnopolską, promującą czytelnictwo akcję „Czytaj PL”, obejmującą dotychczas swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast.


Projekt „Upoluj swoją książkę,” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy młodzież ZST do wzięcia udziału w projekcie.

Szkolny koordynator projektu: Zespół Przedmiotowy Języka Polskiego

Czytany 538 razy

Galeria