ZST Mielec
Slider

UCZNOWIE ZST UCZESTNIKAMI VII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU POEZJI I PIOSENKI „BARWY MOJEJ OJCZYZNY”

Nagroda Prezesa Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” dla Weroniki Machnik w kategorii piosenka oraz III miejsce w kategorii recytacja dla Aleksandry Gracz, uczennic Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w VII edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”, zorganizowanym w dniu 25.10.2017 przez Miejską Bibliotekę Publiczną Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu.

Celem konkursu jest inspirowanie, wspieranie i rozwijanie młodych talentów literackich i muzycznych oraz popularyzowanie poezji i piosenek o tematyce dotyczącej ojczyzny.

Weronika Machnik (3AL), która niejednokrotnie potwierdzała przed szkolną widownią swój talent pieśniarski, podczas powiatowego współzawodnictwa zaprezentowała piosenkę Jana Pietrzaka „Nielegalne kwiaty”.

Z kolei Aleksandra Gracz (1CL) zarecytowała fragment prozy Jerzego Andrzejewskiego „Popiół i diament”. Mamy nadzieję, że już wkrótce usłyszymy na szkolnej scenie melodię i słowa tekstów w wydaniu konkursowym.

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu reprezentowali w konkursie również uczniowie: Paulina Adamczyk (3AL), Pogoda Paulina (1AL), Szymon Zasowski (3DG), Wiktoria Kłoda (3EG).

Wszystkim uczestnikom Dziękujemy i Gratulujemy odwagi w twórczej wymianie doświadczeń artystycznych.

Zespół Przedmiotowy Języka Polskiego

Oprac.: mgr M. Weryńska

Opublikowano w dniu: 5.11.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 4.11.2017 r.

Czytany 599 razy