ZST Mielec
Slider

Wyjazd do Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku oraz firmy MTU w Jasionce

W środę, dnia 11 października 2017 roku, grupa nauczycieli ze szkół średnich i zawodowych z terenu Mielca i powiatu, uczestniczyła w wyjazdowym spotkaniu w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku.

Spotkanie było zorganizowane przez ZST w Leżajsku i CKP i DN w Mielcu.

Nasze szkolne grono nauczycielskie reprezentowali mgr Stanisława Całka i mgr inż. Jerzy Orłowski.

W Leżajsku, zaproszeni nauczyciele zapoznali się z zajęciami praktycznymi prowadzonymi w warsztatach szkolnych ZST Leżajsk. Gości oprowadzali i zapoznawali z praktykami uczniów tamtejsi nauczyciele – instruktorzy zawodów.

Zajęcia praktyczne obejmują kierunki prowadzone w szkole; zwiedzano pracownie – warsztaty: obróbki mechanicznej z zastosowaniem obrabiarek konwencjonalnych i sterowanych numerycznie, informatyczną, elektroniczną, systemów energetyki odnawialnej, mechatroniczną, ślusarką – obróbki ręcznej, elektryczną i gastronomiczną.

Rozmowy z gronem pedagogicznym i uczniami ZST Leżajsk przebiegły w miłej atmosferze. W Koleżeńskim spotkaniu wymieniono doświadczenia zawodowe na temat praktyk zakładowych i szkolnych.

Drugim etapem wyjazdu był zakład Aero Engines Polska Sp.z.o.o MTU w Jasionce.

W czasie przejścia halą fabryczną uczestnikom wyjazdu przedstawiono zagadnienia konstrukcyjno-technologiczne produkowanych tam część do silników lotniczych.

Wyjazd pozwolił porównać metody zajęć praktycznych stosowane w ZST Mielec i ZST Leżajsk, a także zapoznać się z praktyką uczniów w firmie MTU w Jasionce.

 

Tekst: mgr inż. Jerzy Orłowski

Zdjęcia: mgr Stanisława Całka

Opublikowano w dniu: 5.11.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 4.11.2017 r.

Czytany 951 razy