ZST Mielec
Slider

OGÓLNOSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 3 listopada 2017 roku w sali 303C Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbył się Ogólnoszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w roku szkolnym 2017/2018.

Wzięło w nim udział 23 osoby. Byli to uczniowie: III Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Nr 3, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 i Szkoły Branżowej Nr 3. Celem „zmagań” było sprawdzenie umiejętności poprawnej pisowni w języku ojczystym, znajomości reguł ortograficznych i interpunkcyjnych oraz wyłonienie „najlepszych z najlepszych”.

Jego laureatami zostali:

Magdalena Ziomek kl. 1AL – mistrz

Wiktor Peret kl. 2AL – wicemistrz

Faustyna Tomecka kl. 1AL – wyróżnienie

Jan Nowak kl. 1CM – wyróżnienie

Dyplomy i nagrody książkowe wręczył laureatom konkursu dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski.

Konkurs zorganizowały:

mgr Ewa Turek, mgr Danuta Kusek, mgr Małgorzata Weryńska.

Najlepsi uczniowie pod opieką mgr Danuty Kusek mieli możliwość uczestniczyć 9 listopada w kolejnej edycji Dyktanda Niepodległościowego zorganizowanego w Samorządowym Centrum Kultury.

Oprac.: mgr Ewa Turek

Opublikowano w dniu: 22.11.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.11.2017 r.

Czytany 1237 razy