ZST Mielec
Slider

KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS

W ramach corocznych obchodów światowego dnia walki z AIDS, 05 grudnia 2017 roku, odbył się w się w naszej szkole konkurs wiedzy o HIV/AIDS oraz prelekcja połączona z projekcją filmu edukacyjno – profilaktycznego „Żyję bez ryzyka”.

Konkurs obył się z inicjatywy pani mgr Arleny Gąsowskiej – Gil przy współpracy nauczycielki języka polskiego mgr Moniki Bogdan.

Celem podjętych działań było:

  • edukacja i profilaktyka w zakresie HIV/AIDS.
  • sprawdzenie poziomu wiedzy wśród uczniów na dany temat,
  • zdobycie umiejętności odróżniania zachowań ryzykownych od bezpiecznych form kontaktu z osobami zakażonymi,
  • rozwinięcie postawy empatii i akceptacji wobec osób żyjących z HIV.

W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji, którą wygłosiła pani mgr Arlena Gąsowska – Gil. Następnie był czas na zadawanie pytań. W dalszej części uczestnicy tego wydarzenia wzięli udział w konkursie, w którym rozwiązywali test wiedzy o HIV/AIDS. Na zakończenie obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez Patrycję Lorenc uczennicę klasy 2CI.

Tegorocznymi zwycięzcami konkursu wiedzy o HIV/AIDS zostali:

1 miejsce – Czaja Daniel klasa 1DZ

2 miejsce – Łaz Katarzyna klasa 1LC

3 miejsce – Kawa Wiktoria klasa 1LC

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Opr. mgr M. Bogdan, mgr A. Gąsowska- Gil

Opublikowano w dniu: 17.12.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 16.12.2017 r.

Czytany 1199 razy