ZST Mielec
Slider

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA

Z przyjemnością informujemy, że dwóch uczniów z Technikum Nr 3 Szymon Czuchra z 4MC oraz Albert Piekarski z 4AI zakwalifikowało się do finału konkursu Matematyka w technice dla technika.

W etapie szkolnym ósmej edycji konkursu Matematyka w Technice dla Technika wystartowało ok 1350 uczniów ze 110 szkół technicznych z pięciu województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Szkolne Komisje Konkursowe zakwalifikowały do etapu międzyszkolnego 170 osób z 71 szkół.

Drugi etap odbył się 2 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie. Reprezentantami naszej szkoły byli:

3LM- nauczyciel matematyki Lilianna Trębska

Duszkiewicz Kamil

4BI- nauczyciel matematyki Alicja Galica

Tylec Patryk

4MC- nauczyciel matematyki Stanisław Rajda

Czuchra Szymon

Dziekan Krystian

4AI- nauczyciel matematyki Anna Śliwińska

Piekarski Albert

Superson Wojciech

Opiekę nad młodzieżą sprawowała Jolanta Wilk.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 33 uczniów z pięciu województw, w tym Szymon Czuchra oraz Albert Piekarski z naszej szkoły. Finał odbędzie się w styczniu 2018 roku. Nagrodą w konkursie jest indeks na Politechnikę Lubelską. Życzymy powodzenia w finale.

Oprac.: mgr Anna Śliwińska

Opublikowano w dniu: 19.12.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 19.12.2017 r.

Czytany 1310 razy