ZST Mielec
Slider

SUKCES UCZENNICY ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W MIELCU w XXIV Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki

Jest nam niezwykle miło poinformować, że uczennica naszej szkoły PATRYCJA POLAK z klasy 1LC, wzięła udział w XXIV Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki, zorganizowany przez  II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu.

Wiersz Patrycji pt. ,,Nostalgia anioła” został zakwalifikowany do XXIV Turnieju i znalazł się wśród 36 wierszy wybranych przez komisję konkursową pod przewodnictwem Pana Prof. Dr hab. Mariana Kisiela z Uniwersytetu Śląskiego spośród 304 utworów nadesłanych z Polski i zagranicy. Opiekunem uczennicy jest nauczycielka języka polskiego mgr Monika Bogdan.

"Nostalgia anioła"

Widziałam jak światło zamienia się w cień

Czekałam i patrzyłam jak mijasz

Widziałam jak marszczą się dłonie twe

Czekałam i patrzyłam jak mijasz

Widziałam jak więdną kwiaty me

Czekałam i patrzyłam jak mijasz

Widziałam, że powoli zmieniamy się

Czekałam i patrzyłam jak mijasz

Widziałam jak śmierć zbliża się

I poczekałam... i nie ominęła...

Przyszła.

Zabrała.

Zniknęła.

Autor: Patrycja Polak

Opr. M.Bogdan

Opublikowano w dniu: 23.01.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.01.2017 r.

Czytany 582 razy