ZST Mielec
Slider

Oficjalne otwarcie nowych pracowni gastronomicznych

W czwartek, 25 stycznia, odbyło się w naszej szkole oficjalne otwarcie nowych pracowni gastronomicznych. Nowy sprzęt do pracowni został zakupiony w ramach projektu „Mielec stawia na zawodowców”. Starą pracownię powiększono o znajdujące się obok pomieszczenie gospodarcze. Dzięki temu możliwe było przygotowanie dwóch pomieszczeń zamiast jednego. W ten sposób powstały dwie nowoczesne i niezwykle estetyczne pracownie gastronomiczne. Obie są bardzo podobne, ale różnią się kilkoma szczegółami.

W uroczystości otwarcia pracowni wzięli udział zaproszeni goście: pan Zbigniew Tymuła - Starosta Powiatu Mieleckiego, pan Zdzisław Nowakowski - dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, które realizuje projekt „Mielec stawia na zawodowców”, pani Lucyna Guła – kierownik projektu, pan Stanisław Starzyk – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez pana Starostę oraz dyrektora ZST pracownie poświęcił ks. Mariusz Gródek.

Nowe pracownie zostały wyposażone w profesjonalne kuchenki gazowe, elektryczne piekarniki, piece konwekcyjne i ekspresy do kawy oraz inny, drobniejszy, sprzęt niezbędny w prowadzeniu specjalistycznych zajęć z gastronomii.

Wyposażenie obu nowych pracowni zostało sfinansowane z projektu, ale remont i przebudowa pomieszczeń była możliwa dzięki dodatkowym środkom przekazanych szkole specjalnie na ten cel przez Starostę Powiatu Mieleckiego, pana Zbigniewa Tymułę. Remont i adaptacja pomieszczeń została wykonana systemem gospodarczym przez naszych szkolnych rzemieślników. Wystrój wnętrz jest zasługą pomysłowości kierownika gospodarczego.

Nasze nowe pracownie gastronomiczne są z pewnością jednymi z najnowocześniejszych w regionie.

Opublikowano w dniu: 30.01.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 30.01.2017 r.

Czytany 961 razy