ZST Mielec
Slider

UDZIAŁ UCZNIÓW ZST W ETAPIE OKRĘGOWYM XXII OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

W piątek, 12 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji olimpiady były „Warzywa i owoce – przetwórstwo i rola w żywieniu człowieka”.

W eliminacjach wzięło udział 58 uczestników z 29 szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.

Zespół Szkół Technicznych reprezentowały dwie uczennice Technikum Nr 3 w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Aleksandra Puchała z klasy 4DG i Dominika Mądra z klasy 3DG.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności posiada charakter interdyscyplinarny i stawia uczestnikom wysokie wymagania w szerokim zakresie biologiczno – chemicznych aspektów żywienia, technologii gastronomicznej oraz wiedzy o żywności. Najważniejszym celem olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli problemami żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia oraz tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji w tym obszarze wiedzy. W tym roku wiodącym celem jest kształtowanie dobrych zwyczajów żywieniowych u młodych ludzi, obejmujących wysokie spożycie warzyw i owoców jako źródła wielu cennych składników odżywczych i prozdrowotnych, które w istotny sposób zapobiegają chorobom i wydłużają życie człowieka.

Uczennice naszej szkoły osiągnęły wysokie wyniki: Aleksandra Puchała zajęła VII, a Dominika Mądra VIII miejsce w ogólnej klasyfikacji etapu okręgowego, ale nie zakwalifikowały się do etapu centralnego.

Oli i Monice gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy, która na pewno zaprocentuje w dalszym rozwoju zawodowym. Zachęcamy również innych uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności w przyszłym roku.

Opracowała: mgr inż. Danuta Jarząb

Opublikowano w dniu: 12.02.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 12.02.2017 r.

Czytany 696 razy