ZST Mielec
Slider

Beksiński w Twojej Szkole”

„Beksiński w Twojej Szkole”- to tytuł ogólnopolskiego projektu edukacyjnego organizowanego przez Fundację Beksiński przy współpracy z Muzeum Historycznym miasta Sanoka. Twórcy wystawy prac Zdzisława Beksińskiego z Muzeum w Sanoku gościli w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu już kolejny raz.

W dniu 06.03.2018 roku w wykładzie multimedialnym o życiu i twórczości światowej sławy artysty, autorstwa Ewy i Janusza Baryckich, wzięli udział uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum nr 3.

Dla wielu z uczestników wykładu wystawa prac i reprodukcji obrazów Z. Beksińskiego okazała się prawdziwą ucztą duchową, dla innych odkryciem artystycznym.

Techniki cyfrowe wykorzystywane przez artystę w tworzeniu prac, bogactwo i głębia uniwersalnej symboliki metafizycznych skojarzeń, także współczesne cyfrowe interpretacje i aranżacje dzieł Beksińskiego pokazują młodym odbiorcom kultury, że sztuka ukryta na co dzień w muzealnych salach, wcale nie musi być nudna.

Tę lekcję języka polskiego z zakresu czytania dzieła sztuki polecamy wszystkim, którzy oczekują niebanalnych wrażeń.

Szkolnym organizatorem wykładu dla młodzieży był Zespół Przedmiotowy Języka Polskiego.

Oprac.: mgr M. Weryńska

Opublikowano w dniu: 23.03.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.03.2018 r.

Czytany 510 razy