ZST Mielec
Slider

Ot i fraszka!

Dnia 02.03.2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyło się wręczenie dyplomów wyróżnienia i uznania uczniom Naszej szkoły, uczestnikom IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka", organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim, które od wielu lat prowadzi na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego czy Uniwersytet Warszawski.

Dyplomy wyróżnienia i uznania wręczył w imieniu głównego organizatora dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu mgr inż. Mariusz Wojciechowski. Mimo że żadnemu z uczniów naszej szkoły nie udało się zostać laureatem ogólnopolskich zmagań, to trud śmiałków został doceniony.

Najwyższą liczbę punktów spośród uczniów naszej szkoły uzyskał Dominik Zboch z klasy 4AI. Oprócz dyplomu otrzymał także nagrodę książkową.

Pytania konkursowe dotyczyły powieści "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Test wymagał od uczestników wiedzy z zakresu historii literatury, teorii literatury oraz nauki o języku. Konkurs był okazją do sprawdzenia swoich wiadomości oraz nauczenia się czegoś nowego. Ten, kto nie wiedział jak określano Żeromskiego, teraz już na pewno nie zapomni, że był on "sumieniem narodu".

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu - to przecież fraszka!

Uczestniczki konkursu

Marcelina Siembab i Dominika Mazur z klasy 3AL

 Oprac.: mgr M. Weryńska

Opublikowano w dniu: 23.03.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.03.2018 r.

 

 
 
Czytany 1146 razy