ZST Mielec
Slider

Udział uczniów ZST w Mieleckim Rajdzie Rowerowym – Na powitanie wiosny

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z klas 3 AI, 3 BI i 3 BM wzięli udział 8 kwietnia 2018 roku w 2. Mieleckim Rajdzie Rowerowym – „Na powitanie wiosny” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Trasy Rowerowe.

Według obliczeń organizatorów w rajdzie wzięło udział 129 uczestników. Rowerzyści przejechali trasę liczącą około 35 km na Bagna Przecławskie i do Łączek Brzeskich. Celem rajdu było propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz zdrowego trybu życia wśród młodzieży, propagowanie jazdy na rowerze jako formy aktywności fizycznej.

Ponadto uczestnicy rajdu mogli zapoznać się z walorami turystycznymi krajobrazu i środowiska przyrodniczego ziemi mieleckiej, a także poznać lokalne zabytki znajdujące się na trasie rowerowej.

 Oprac.: mgr P. Wal

Opublikowano w dniu: 10.04.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 9.04.2018 r.

Czytany 554 razy