ZST Mielec
Slider

Wycieczka do firmy Interphone

W dniu 18 kwietnia grupa uczniów o profilu informatycznym z klasy 1 AI odwiedziła firmę Interphone w Mielcu. Celem wizyty było poznanie lokalnego rynku pracy oraz zapoznanie się z produkcją sprzętu telekomunikacyjnego do transmisji danych. Wycieczka została zorganizowana przez mgr Dianę Augustyńską.

Uczniowie ZST mieli okazję poznać etapy produkcji sprzętu elektronicznego powszechnego użytku oraz innowacyjnego sprzętu telekomunikacyjnego do transmisji danych. Dzięki ogromnej wiedzy pana Marka Matyki, który oprowadzał młodzież po poszczególnych etapach produkcyjnych, uczniowie klasy 1 AI dowiedzieli się jak ważne jest przestrzeganie norm i reguł w środowisku pracy, dbanie o czystość stanowiska pracy oraz czym są wysoka kultura techniczna. Uczniowie byli pod wrażeniem wykorzystywania nowoczesnych maszyn produkcyjnych oraz innowacyjnych technologii. Wycieczka do lokalnej firmy była niecodziennym przeżyciem. Kulturalna atmosfera oraz ciekawe fakty wpisują się w niebywały bagaż nowych doświadczeń zdobywanych nie tylko w szkole, ale również w środowisku lokalnym.

Opublikowano w dniu: 29.04.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 27.04.2018 r.

Czytany 665 razy