ZST Mielec
Slider

PATRIOTYCZNIE na zajęciach u CUKIERNIKÓW z 1DZ

Dziś na zajęciach z technologii w produkcji cukierniczej uczniowie wykonywali patriotyczne ciastka – PATRIOTKI. Cukiernicy z klasy 1 DZ biorą udział w Ogólnopolskim konkursie dla cukierników i amatorów “Patriotka 100-lecia”. Zadaniem jest wykonanie – pysznego, biało-czerwonego ciastka, które stanie się nieodłącznym, bardzo pozytywnym symbolem wszystkich uroczystości związanych z tą wyjątkową rocznicą, ale nie tylko, bowiem Patriotka to ciastko, które:

  • będzie symbolem polskich świąt o charakterze patriotycznym, jak Święto Niepodległości czy Święto Trzeciego Maja, ale również będzie towarzyszyć Polakom podczas innych okazji wzbudzających poczucie narodowej dumy, jak choćby wydarzenia sportowe z udziałem polskich drużyn
  • będzie jednoczyć Polaków – w końcu nic tak nie zbliża, jak wspólne jedzenie
  • będzie umilać wspólne celebrowanie
  • będzie cieszyć i integrować
  • w czasie świąt i wydarzeń o charakterze patriotycznym zagości wszędzie – w cukierniach, w kawiarniach, w biurach, na ulicy i na domowych stołach
  • nie zna granic ani wieku – będzie pożądana przez Polaków w kraju i za granicą – od przedszkolaka do seniora. Każdy będzie ją jadł!!

Trzymajcie kciuki za cukierników z 1DZ !!!

Magdalena Winiarz

Opublikowano w dniu: 29.04.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 27.04.2018 r.

Czytany 527 razy