ZST Mielec
Slider

Sukces ucznia ZST w ogólnopolskim konkursie historycznym

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu zdobył 2. miejsce w V. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego – „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny”, w kategorii – prezentacja multimedialna. Jury konkursu bardzo wysoko oceniło pracę Radosława Hyjka z klasy 3 BM, który w swojej prezentacji nie tylko ukazał fakty z biografii wybitnego prekursora polskiego Oświecenia, ale także pokazał, w jaki sposób we współczesnych czasach upamiętnia się postać Stanisława Konarskiego.

Konkurs został zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o dokonaniach księdza Stanisława Konarskiego, rozpropagowanie wartości głoszonych przez wybitnego Polaka i odniesienie ich do czasów współczesnych, a także doskonalenie umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania się językiem polskim.

Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie organizatorów:

http://ken.pbw.lublin.pl/pbw/pliki/file/2018%20V%20WYNIKI%20KONARSKI%20NASZ%20WSPOLCZESNY.pdf

Gratulujemy naszemu uczniowi sukcesu w ogólnopolskim konkursie

Opublikowano w dniu: 6.05.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 4.05.2018 r.

Czytany 503 razy