ZST Mielec
Slider

Mała Biesiada Matematyczna

16 maja bieżącego roku odbyła się po raz kolejny „Mała Biesiada Matematyczna”, organizowana w ramach promocji szkoły, dla uczniów trzecich klas gimnazjów powiatu mieleckiego. Czteroosobowe zespoły z jedenastu szkół wraz ze swoimi opiekunami przybyły na godzinę 12.00 do świetlicy „Kleks” Zespołu Szkół Technicznych.

Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy matematycznej i fizycznej przez rozwiązywanie ciekawych zadań i przedstawienie prezentacji. Gości przywitał dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski i prowadzący imprezę nauczyciele matematyki mgr Stanisław Rajda i mgr Barbara Krupa.

W naukowy nastrój wprowadzili nas uczniowie z klasy 3DC i 2AI przedstawiając „Świat liczb” oraz przybliżając pojęcie średniej arytmetycznej i geometrycznej oraz ich zależności w ujęciu algebraicznym i geometrycznym za pomocą programu GeoGebra. Uczniowie klasy 1LC przygotowali prezentację na temat „Fizyka w przyrodzie i w sporcie”. Atmosferę uprzyjemniały rebusy, kalambury matematyczne i fizyczne.

Uczestnicy otrzymali upominki i cenne nagrody . Sponsorami nagród, upominków i poczęstunku były firmy: „Xerima”, Joongpol Sp. z o.o., Autopart S.A., cukiernia S. Jemioło, dyrektor oddziału bankowości detalicznej mBank mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza 1 w Mielcu.

Odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie biesiady byli nauczyciele matematyki pracujący w ZST.

Życzymy gimnazjalistom trafnego wyboru szkoły, chętnie widzielibyśmy Was w murach naszego zespołu. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2018/19!

Opublikowano w dniu: 23.05.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.05.2017 r.

Czytany 677 razy