ZST Mielec
Slider

III MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKA ROSYJSKIEGO

W Zespole Szkół Technicznych odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Przeglądu Umiejętności Języka Rosyjskiego. Głównym celem spotkania było przybliżenie kultury i tradycji rosyjskiej oraz zaprezentowanie praktycznych umiejętności językowych.

Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski serdecznie witając wszystkich uczestników i ich opiekunów. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło kilkudziesięciu uczniów szkół średnich. Gościliśmy młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego pod opieką mgr Ewy Basiak oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki wraz z opiekunem - mgr Małgorzatą Luberą. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 1AL, 1CL, 2BL i 2CL.

Rosja to tygiel pełen kontrastów, niespodzianek i osobliwości, w którym przenikają się wpływy wielu kultur. Bogaty repertuar tegorocznego przeglądu odzwierciedlał magiczny i różnorodny klimat rosyjskiej kultury. Uczennice z klasy 2CL w oryginalnych strojach zaprezentowały piękny rosyjski taniec ludowy. Do zgłębiania języka rosyjskiego i wiedzy o Federacji Rosyjskiej zachęcały interesujące prezentacje o osobliwościach bezkresnego kraju, wybitnych jego postaciach w wielu dziedzinach sztuki i nauki oraz ciekawostki kulinarne. Znajomością języka rosyjskiego wykazali się wszyscy uczestnicy śpiewając popularne pieśni ludowe jak i współczesne rosyjskie szlagiery - w myśl powiedzenia - „Każdy język ma swoją muzykę”.

Spotkanie z kulturą rosyjską zakończyło się wspólną herbatką przy samowarze. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę językiem rosyjskim. Organizatorem Międzyszkolnego Przeglądu Umiejętności Języka Rosyjskiego była mgr Marta Lewandowska.

Opublikowano w dniu: 30.05.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 30.05.2017 r.

Czytany 553 razy