ZST Mielec
Slider

XVIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów zakładów rzemieślniczych

23 maja odbył się Ogólnopolski Konkurs BHP na szczeblu centralnym w Warszawie.

Wzięło w nim udział 44 uczniów ze wszystkich województw w Polsce. I miejsce na szczeblu wojewódzkim zajęła uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu z kl. II DZ o profilu cukiernik, Gabriela Partyka i reprezentowała po raz drugi woj. podkarpackie. Uczennica na szczeblu centralnym otrzymała wyróżnienie.

Gospodarzami konkursu byli: zastępca Głównego Inspektora Pracy - Bogdan Drzastwa, Prezes Związku Rzemiosła Polskiego - Jan Gogolewski, przedstawiciel CIOP- Alfred Brzozowski oraz z Ministerstwa Edukacji - Danuta Maciejko.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska, skierowała do młodych ludzi pisemne przesłanie, w którym wyraziła nadzieję, że otrzymane wyróżnienia, które są zwieńczeniem pracy i włożonego wysiłku, będą stanowiły kapitał na przyszłość. Staną się też zachętą do dalszego rozwoju oraz podejmowania kolejnych, zakończonych sukcesem działań.

Podkreśliła ważność popularyzowania wśród młodych ludzi wiedzy na temat bhp oraz propagowania probezpiecznych postaw i właściwej organizacji pracy na danym stanowisku.

Gospodarz spotkania Prezes Związku Rzemiosła Polskiego, Jan Gogolewski, pogratulował imponującej wiedzy współzawodnikom. Podziękował też za zaangażowanie mistrzom szkolącym i nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież do zmagań konkursowych. Udział młodzieży w tym konkursie wyraźnie pokazuje, że takie wydarzenia są potrzebne. Naszej uczestniczce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Opiekun: mgr inż. U. Piwnica

Opublikowano w dniu: 30.05.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 30.05.2017 r.

Czytany 446 razy