ZST Mielec
Slider

III Rajd Rowerowy „Śladami bł. ks. Romana Sitki” w ramach obchodów 100. - lecia odzyskania niepodległości

W dniu 7 czerwca 2018 roku delegacja uczennic z klasy 2 CL z III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu uczestniczyła w rajdzie rowerowym.

Organizatorem III Rajdu Rowerowego „Śladami bł. ks. Romana Sitki” w ramach obchodów 100. - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę był Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu, Nadleśnictwo Tuszyma, Stowarzyszenie Trasy Rowerowe Mielec, a także Klub Historyczny Prawda i Pamięć.

Uczestnicy rajdu mogli zapoznać się z zabytkami kultury lokalnej regionu mieleckiego, pomnikami przyrody, a także na zakończenie rajdu zapoznać się z dziejami polskiego podziemia nieodległościowego w naszym regionie.

Prelekcję dla uczestników rajdu wygłosił wiceprzewodniczący klubu Historycznego Prawda i Pamięć Piotr Pszeniczny, który omówił historię walk partyzanckich Wojciecha Lisa Kuli, a także znaczenie Pomnika Żołnierzy Wyklętych w Szydłowcu dla upamiętnienia Żołnierzy Niezłomnych.

Oprac.: mgr P.Wal

Opublikowano w dniu: 11.06.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 10.06.2018 r.

Czytany 413 razy