ZST Mielec
Slider

Finał konkursu „Bądź Wielkim”

18 maja 2018 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał XI edycji Regionalnego Konkursu Poświęconego Wartościom Głoszonym przez św. Jana Pawła II „Bądź Wielkim”.
Spośród 22 uczestników pierwszego etapu, którym było rozwiązanie testu wiedzy o życiu, działalności i nauczaniu św. Jana Pawła II, do drugiego etapu zakwalifikowało się 7 osób (min. 80% poprawnych odpowiedzi): Faustyna Tomecka – 1AL, Anna Pietras – 1LC, Patrycja Polak – 1LC, Paweł Lewandowski – 1BI, Bartosz Wojtusiak – 1BI, Marek Świerk – 1BI i Daniel Kulpa – 1CM.

W drugim etapie uczniowie wykonali pracę zbiorową w formie plakatu skierowanego do chorych „Ku pokrzepieniu serc” i przeszli do finału.
18 maja na scenie Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej zaprezentowali scenkę o wartości ludzkiego życia i godności osoby ludzkiej, wskazując tym samym, że każde życie jest wartościowe i nikogo nie można go pozbawić, a eutanazja jest pogwałceniem podstawowego prawa człowieka i promuje cywilizację śmierci.

Ze względu na wymogi regulaminowe scenkę odegrało pięcioro uczniów, którzy uzyskali tytuł Laureata w XI edycji „Bądź Wielkim” wraz z uczniami, którzy przygotowali do scenki prezentację tematyczną i oprawę dźwiękową: Melchiorem Macurą i Hubertem Rzeszutkiem z klasy 2BI.

Pozostali uczestnicy: Marek Świerk -1BI i Daniel Kulpa - 1CM uzyskali tytuł Finalisty.

Uczniów do konkursu przygotowali: Marta Spaniał-Skrzypek, Jan Kołodziej, Celina Szymańska
Scenariusz scenki „Każde życie ma sens”- Celina Szymańska
Opiekę nad finalistami sprawowały w Dąbrowie Tarnowskiej – Marta Spaniał-Skrzypek i Celina Szymańska
Transport do Dąbrowy Tarnowskiej zapewniło Szkolne Koło Caritas przy ZST Mielec.

Opublikowano w dniu: 16.06.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 15.06.2018 r.

 

Czytany 489 razy