ZST Mielec
Slider

Uczennica z Sardynii absolwentką ZST

Zespół Szkół Technicznych miał okazję i przyjemność gościć Giulię Geromino w roku szkolnym 2017/2018 w ramach międzynarodowego programu wymiany uczniów AFS, który jest zróżnicowaną społecznością obywateli całego świata: uczniów, rodzin i wolontariuszy oddanych budowaniu porozumienia pomiędzy kulturami.

Giulia uczęszczała do klasy 2BL, III Liceum Ogólnokształcącego. Giulia okazała się być zdolną, ciepłą, przesympatyczną uczennicą, która swoja pozytywną energią zarażała każdego kogo spotkała.

Uczennica miała okazję poznać historię Polski, polską kulturę, kuchnię oraz nauczyć się języka polskiego. Giulia jest świetnym przykładem na to, że ciężka praca przynosi niesamowite efekty.
W ciągu 10 miesięcy uczennica nauczyła się porozumiewać w języku polskim a jej polski akcent z dnia na dzień był coraz lepszy.

Giulia była mocno zaangażowana w przeróżne wydarzenia promujące program AFS w naszej szkole jak i na terenie Mielca zachęcając uczniów do wymian międzynarodowych oraz zbogacając naszą wiedzę dotyczącej jej ukochanej wyspy na której mieszka – przepięknej Sardynii.

Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji szkoły pana dyrektora mgr inż. Mariusza Wojciechowskiego oraz mgr Bogdana Tomeckiego, którzy wyrazili zgodę na przyjęcie Giulii do naszej szkoły oraz wszystkim, którzy sprawili, że Giulia czuła się w Polsce jak u siebie w domu.

P.S. Jesteśmy pewni, że Polska już na zawsze zostanie w sercu Giulii.

                                                                                   Opracowała: mgr Diana Augustyńska

Opublikowano w dniu: 24.06.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 23.06.2018 r.

Czytany 882 razy