ZST Mielec
Slider

UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI PROJEKTU „KU NIEPODLEGŁEJ – ŚLADAMI BOHATERÓW I MIEJSC PAMIĘCI” REALIZOWANEGO W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU: „100 PROJEKTÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI” OD CZERWCA DO GRUDNIA 2018 FINANSOWANEGO PRZEZ

4 czerwca 2018 odbyła się inauguracja projektu niepodległościowego realizowanego przez Szkolne Koło Caritas ZST we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Trześni, przy współudziale Dyrektorów, Nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mieleckiego.

Inauguracja rozpoczęła się Mszą świętą w intencji Ojczyzny koncelebrowaną w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki Miasta Mielca, a następnie spotkanie w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu według poniższego porządku:

Zagajenie i powitanie Gości przez Dyrektora ZST mgr. inż. Mariusza Wojciechowskiego

Odczytanie Listu Wojewody Podkarpackiego – Pani Ewy Leniart i Marszałka Województwa Podkarpackiego – Pana Władysława Ortyla

Zaprezentowanie utworów poetyckich i muzycznych przez uczniów Szkoły Branżowej I stopnia Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno –Wychowawczych w Mielcu, przygotowanych pod opieką mgr Bożeny Charlak, mgr Dagmary Marek i mgr Małgorzaty Pazdro

Prelekcja: „Powiat mielecki po okupacjach rosyjskich z lat 1914- 1915 w świetle sprawozdania posła Andrzeja Kędziora i wybranych relacji z prasy galicyjskiej” mgra Krzysztofa Haptasia – historyka Muzeum Regionalnego w Mielcu.

Inscenizacja Legendy o Białym Orle przygotowana przez dzieci Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II i młodzież mieleckich szkół ponadgimnazjalnych: Pierwszego i Drugiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego i Zespołu Szkół Technicznych pod kierunkiem Celiny Szymańskiej

Goście i uczestnicy projektu: łącznie ponad 320 osób

Czytany 773 razy

Media