ZST Mielec
Slider

100 zadań Polaków na 100-lecie Niepodległości RP

W dniu 26 października 2018 r. Szkolne Koło CARITAS przy ZST w Mielcu zorganizowało konferencję popularno - naukową „100 zadań Polaków na 100-lecie Niepodległości Polski w ujęciu św. Jana Pawła II”. Konferencja była kolejnym elementem realizowanego przez SKC projektu „Ku Niepodległej – śladami bohaterów i miejsc pamięci” w ramach programu „100 projektów na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski”.

Gościem specjalnym konferencji był ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski - dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Sekcja w Tarnowie, wcześniej wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie, który wygłosił wykład „Dzieje polskiej wolności wczoraj i dziś”.

Wolontariusze Szkolnego Kola Caritas przy ZST w formie prezentacji multimedialnych przybliżyli przesłanie św. Jana Pawła II na temat wolności skierowane do Polaków podczas dziewięciu pielgrzymek do Ojczyzny. Konferencję uświetniły występy artystyczne młodzieży Zespołu Szkół Technicznych i Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Zorganizowana w naszej szkole konferencja wpisała się w mieleckie obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Opublikowano w dniu: 2.11.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 1.11.2018 r.

Czytany 535 razy

Media