ZST Mielec
Slider

OGÓLNOSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 24 października 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbył się Ogólnoszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w roku szkolnym 2018/2019.

Wzięło w nim udział 23 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Nr 3, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 i Szkoły Branżowej Nr 3. Celem „zmagań” było sprawdzenie umiejętności poprawnej pisowni w języku ojczystym, znajomości reguł ortograficznych i interpunkcyjnych oraz wyłonienie „najlepszych z najlepszych”. Konkurs poprzedziły eliminacje przeprowadzone w poszczególnych typach szkół.

Jego laureatami zostali:

Agnieszka Chrabąszcz kl. 1DG – mistrz

Magdalena Ziomek kl. 2AL – wicemistrz

Zuzanna Sankowska kl. 1CL – wyróżnienie

Konkurs zorganizowały:

mgr Ewa Turek, mgr Danuta Kusek, mgr Małgorzata Weryńska.

Pasjonatów ortografii zapraszamy 7 listopada o godz.18.00 do udziału w kolejnej edycji Dyktanda Niepodległościowego organizowanego w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Oprac.: mgr Ewa Turek

Opublikowano w dniu: 5.11.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 5.11.2018 r.

Czytany 891 razy