ZST Mielec
Slider

W dniach 2-30 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wezmą udział w drugiej edycji projektu „Upoluj swoją książkę".

Młodzież szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju zupełnie za darmo może przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Udział w projekcie nie wiąże się z żadnymi kosztami, a o przystąpieniu do akcji zadecydowała kolejność zgłoszenia.

W ramach projektu do szkoły trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od pięciu lat realizują ogólnopolską, promującą czytelnictwo akcję „Czytaj PL”, obejmującą dotychczas swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast.

Projekt „Upoluj swoją książkę,” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy młodzież ZST do wzięcia udziału w projekcie.

Szkolny koordynator projektu: Zespół Przedmiotowy Języka Polskiego

Opublikowano w dniu: 7.11.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 7.11.2018 r.

Czytany 548 razy