ZST Mielec
Slider

KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny. Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, budzenie szacunku dla Polaków i ich bohaterskich czynów, przypomnienie postaci i symboli związanych z odzyskaniem niepodległości, a także kształtowanie wyobraźni młodzieży poprzez prace plastyczne.

W konkursie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w tym liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

Nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów wręczył wicedyrektor ZST w Mielcu mgr inż. A. Buczek.

1 miejsce – Maria Majcher kl. 2 CL

2 miejsce – Wiktor Solarski kl. 2 LC

3 miejsce – Katarzyna Gawlak 1 DZ

 opr. M. Bogdan

Opublikowano w dniu: 24.11.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.11.2018 r.

Czytany 434 razy