ZST Mielec
Slider

W ramach realizacji założeń szkoły dotyczących działań w zakresie doradztwa zawodowego w dniu 7 grudnia 2018 uczniowie klas 3 BL oraz 2 BZ mieli wyjątkową okazję odwiedzenia firmy Husqvarna działającej na lokalnym rynku pracy. Wizyta została zorganizowana przez nauczycieli ZST w Mielcu - Dianę Augustyńską oraz Jacka Zająca.

W trakcie wycieczki, młodzież poznała zasady funkcjonowania i organizacji pracy, możliwości zatrudnienia oraz rozwoju zawodowego. Dla uczniów przygotowano prezentację dotyczącą rozwoju firmy na przełomie ostatnich lat. Po prezentacji przedstawiciele firmy wręczyli najpilniejszym słuchaczom upominki firmowe co było miłym zaskoczeniem dla gości.

Wizyta w prężnie rozwijającym się i innowacyjnym zakładzie pracy uchyliła wiele tajemnic dotyczących procesów produkcyjnych w firmie. Najciekawszymi elementami był zautomatyzowany park maszynowy, w którym roboty przemysłowe ułatwiają oraz usprawniają proces produkcyjny.

Wycieczka odbyła się w miłej i kulturalnej atmosferze, umożliwiła zdobycie wiedzy na temat systemów zarządzania jakością oraz samego funkcjonowania firmy na światowym rynku pracy.

Opracowała: mgr Diana Augustyńska

Opublikowano w dniu: 11.12.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 10.12.2018 r.

Czytany 438 razy