ZST Mielec
Slider

ZST W CZOŁÓWCE POWIATOWEJ OLIMPIADY PIERWSZEJ POMOCY

21 listopada w obiektach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu odbyła się VII Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, zorganizowana przez Sekcję Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego.

W imprezie udział wzięło 9 drużyn z 4 szkół ponadgimnazjalnych powiatu mieleckiego. Olimpiada składała się z części teoretycznej, obejmującej test wiadomości oraz z części praktycznej, którą stanowiły 3 konkurencje:

  • postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej-oddychającej,
  • postępowanie w sytuacji zatrzymania akcji serca (resuscytacja krążeniowo-oddechowa),
  • postępowanie w przypadku osoby przytomnej z obrażeniami ciała.

W czołówce Olimpiady uplasowały się 2 drużyny naszej szkoły:

  • II miejsce – drużyna ZST w składzie: Oskar Tyniec (4BI), Marta Kasprzak (3CL), Izabela Radłowska (2CL),
  • III miejsce – drużyna ZST w składzie: Justyna Janus (2CL), Kinga Karkosza (2CL), Faustyna Tomecka (2AL).

Grono sędziowskie konkursu stanowili ratownicy drogowi Polskiego Związku Motorowego, którzy oceniali wiadomości teoretyczne uczniów oraz wykonywane przez nich zadania praktyczne. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Drużynom naszej szkoły gratulujemy bardzo dobrych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów!

Opracował: A.Wyzga

Czytany 587 razy