ZST Mielec
Slider

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde – etap szkolny

W dniu 4 stycznia 2019 ogłoszone zostały wyniki konkursu z języka niemieckiego pt.”Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego ”. Spośród 8 zespołów trzyosobowych wyłoniona została jedna drużyna reprezentująca liceum oraz jedna drużyna z technikum.

Zwycięzcy, to zespoły w składzie:

Dominika Sowa 1AL, Dominika Szklarz 1CL, Żaneta Gil 1CL oraz Janusz Łachut, Kamil Koczwański, Łukasz Maziarz z klasy 3LM.

Na etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test wiedzy o Austrii z zakresu m.in.geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w etapie regionalnym, który odbędzie się 8 marca 2019r.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego a patronuje mu Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

Etap szkolny w ZST przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego: mgr Magdalena Sroczyńska-Kieszek oraz mgr Agnieszka Żelasko.

Opracowała  mgr A. Żelasko

Czytany 927 razy