ZST Mielec
Slider

Konferencja – A więc wojna! Wojna obronna 1939 roku

W dniu 12 września 2019 roku uczniowie z klasy 2 AI uczestniczyli w konferencji historycznej zatytułowanej: „A więc wojna! Wojna obronna 1939 roku” zorganizowanej w Muzeum Regionalnym w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Podczas konferencji wychowankowie wysłuchali wykładu, pt. „Anatomia klęski. Przyczyny – skutki – zagłada”, wygłoszonego przez dra hab. Tadeusza Zycha, który przedstawił zgromadzonym słuchaczom okoliczności wydarzeń września 1939 roku z uwzględnieniem geopolitycznej sytuacji Polski w ówczesnej Europie. Zgromadzeni wysłuchali także wykładu : „Od Jordanowa po Lwów. Boje brygady Stanisława Maczka” - wygłoszonego przez dra Jerzego Majkę.

Celem konferencji było przedstawienie młodzieży przeszłości historycznej Polski, zainteresowanie najnowszymi dziejami Polski oraz kształtowanie postaw obywatelskich i społecznych, a także ukazanie uczniom wzorców zachowań patriotycznych z kart historii naszego kraju i regionu.

Opracował: mgr Paweł Wal

Czytany 501 razy