ZST Mielec
Slider

Następny przystanek: ŚWIAT!

ZST przystąpiło do programu międzynarodowej organizacji AFS i przyjęło w swe gościnne progi ucznia z Hiszpanii. Formalnie od 30 listopada 2015r. uczniem naszej szkoły będzie 17-letni Andres Laupert, który będzie uczęszczał na lekcje z klasą 2AM.

 

AFS (American Field Service) to największa na świecie organizacja zajmującą się międzynarodowymi wymianami młodzieżowymi. Jej program międzykulturowy pozwala młodym ludziom spędzić za granicą określony czas, maksymalnie jeden rok. Uczestnik programu decyduje się na jeden ze 102 krajów, jakie w swej bogatej ofercie posiada organizacja AFS, po czy przenosi się do niego na 3 miesiące, semestr lub cały rok. W tym czasie mieszka u rodziny goszczącej, obowiązkowo uczęszcza do szkoły, poznaje język i kulturę wybranego przez siebie kraju.

Andres z Hiszpanii zdecydował, że jeden rok ze swojego życia spędzi w naszym kraju. Serdecznie witamy go w naszej szkolnej społeczności. Życzymy mu zapału do nauki języka polskiego oraz aby jak najlepiej poznał naszą kulturę, kraj a także naszą małą ojczyznę Mielec.

Oprac.: mgr M. Kasprzyk, mgr inż. A. Mroczka

 

Opublikowano w dniu: 28.11.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 27.11.2015 r.

Czytany 778 razy