Alternative content

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu

ul. Jagiellończyka 3
39-300 Mielec

zst@zstmielec.pl
Centrala 17 788 13 10

Sekretariat szkół średnich
17 788 13 18

Sekretariat zasadniczych szkół zawodowych
17 788 13 14

mini-mapa

Imieniny

Dzisiaj: Beaty, Jana
Jutro: Róży, Szczęsnego
Pojutrze: Izabeli

Statystyka

Odwiedziło nas 2070708 gości
Aktualnie odwiedza nas 26 gości
Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 nastąpi dnia 01 września 2015 (wtorek) w auli szkolnej wg harmonogramu:

- Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 3 – godz. 900
- III Liceum Ogólnokształcące – godz. 1030
- Technikum Nr 3 – godz. 1200

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.00 rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.

W 71. rocznicę tego wydarzenia, przy Pomniku Armii Krajowej w Mielcu odbyła się uroczystość, w której wzięła udział delegacja ZST.

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło dla uczniów, nauczycieli i rodziców infolinie, które zapewniają bezpłatną pomoc w trudnych sytuacjach. Szczególnie jest to ważne w chwili, gdy docierają do nas niepokojące informacje o licznych przypadkach zatruć niebezpiecznymi substancjami: narkotykami i tzw. dopalaczami. Przypominamy, że uczniowie mogą korzystać z telefonu zaufania 116 111, natomiast rodzice i nauczyciele w sprawach bezpieczeństwa dzieci uzyskają fachową pomocy, dzwoniąc pod numer  800 100 100. Jednocześnie w kwestiach związanych z dopalaczami Główny Inspektor Sanitarny uruchomił infolinię 800 060 800.

Ze względu na termin narady dyrektorów szkół z Kuratorem Oświaty w Rzeszowie Plenarne posiedzenie Rady Pedagogicznej ZST odbędzie się nie 28 sierpnia ale 27 sierpnia (czwartek) o godz. 900.

Rekordowe zainteresowanie młodzieży i różnorodność form szkoleniowych - tymi słowami można w skrócie podsumować tegoroczne zajęcia pozalekcyjne w zakresie nauki pierwszej pomocy przedmedycznej w naszej szkole.

W dniu 26.06.2015 r. w auli ZST odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla III Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Nr 3 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3.

Po wstępie muzycznym rozpoczęła się część oficjalna akademii. Głos zabrał dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski, który podziękował nauczycielom i uczniom za solidną pracę przez cały rok, życząc jednocześnie udanych, bezpiecznych wakacji, miłych wspomnień i uśmiechu na twarzy; aby we wrześniu wszyscy spotkali się pełni optymizmu i wiary w siebie.

Zwracamy się do wszystkich i każdego z osobna z apelem o podpisanie internetowej, elektronicznej petycji w sprawie powstania Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Warszawie.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 nastąpi 26.06.2015r. (piątek) w auli szkolnej, wg harmonogramu:

- III Liceum Ogólnokształcące, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 3 – godz. 930
- Technikum Nr 3 – godz. 1030

„Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Celem organizowanych Dni jest przeżycie wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz radosne głoszenie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.”

W ogłoszonej przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów – Oddział w Mielcu 10. edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” sukces odnieśli uczniowie z naszej szkoły. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników miało miejsce podczas uroczystej gali finałowej w Szkole Muzycznej w dniu 19 czerwca 2015 roku. Fundatorem nagrody głównej, którą jest wyjazd na wycieczkę do Warszawy, jest posłanka na Sejm RP Krystyna Skowrońska, a organizatorem konkursu przewodnicząca mieleckiego SNaP Ewa Aleksiej. Laureatem konkursu i zdobywcą głównej nagrody została Karina Wojciechowska z klasy 1 AL.

Duży sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, którzy zajęli IV miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych. Mistrzostwa odbyły się w dniach 12-14.06.2015 r. w Elblągu podczas Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja dzieci i młodzieży o Puchar Bałtyku.

Już po raz czternasty uczniowie i nauczyciele za szkół średnich z całej Polski wzięli udział w konkursie Diversity organizowanym przez firmę Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. Konkurs objęty był honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr. hab. med. Wojciecha Nowaka, zaś partnerami, sponsorami byli: Urząd Komunikacji Elektronicznej, Robocomp, Wydawnictwo Naukowe PWN, Cyberbotics, IBUK, wydawnictwo Helion, IT.PWN.PL.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Strona 1 z 86