Alternative content

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu

ul. Jagiellończyka 3
39-300 Mielec

zst@zstmielec.pl
Centrala 17 788 13 10

Sekretariat szkół średnich
17 788 13 18

Sekretariat zasadniczych szkół zawodowych
17 788 13 14

mini-mapa

Imieniny

Dzisiaj: Ludwika, Piotra
Jutro: Pawła, Walerii
Pojutrze: Rity, Donaty

Statystyka

Odwiedziło nas 1898402 gości
Aktualnie odwiedza nas 51 gości
Aktualności

Uczniu! Uczennico ZST!

Zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu do realizacji i udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Młodzi głosują – Młodzieżowe wybory prezydenckie opracowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

20 kwietnia 2015 r. punktualnie o godzinie 14:00, w pięknej auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu prawie 130 tegorocznych maturzystów rozpoczęło potyczki z zadaniami matematycznymi w ramach jubileuszowej XV Biesiady Matematycznej, zorganizowanej po raz kolejny pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego. Uczestnicy reprezentowali wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.

V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych, przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonienie i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. W konkursie zarejestrowało się 1154 szkoły oraz 29452 uczniów z całej Polski.

06.03.2015 r. na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny z języka angielskiego, zorganizowany dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3. Wzięło w nim udział 20 uczniów klas I, II i III.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności rozumienia tekstu słuchanego oraz poprawnej pisowni w języku angielskim.

16 kwietnia bieżącego roku w świetlicy szkolnej „Kleks” odbyło się uroczyste spotkanie złotych medalistek Podkarpacia szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt oraz złotych medalistów w unihokeju chłopców ze Starostą Powiatu Mieleckiego, dyrekcją ZST i opiekunami szkolnych zespołów.

W dniu 25.03.2015 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu „Czytamy dzieło sztuki. Jan Matejko – życie i twórczość”.

Celem konkursu była popularyzacja dzieł sztuki należących do dziedzictwa światowej, europejskiej i polskiej kultury, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, uwrażliwienie na piękno i sztukę, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem esejów o sztuce.

13 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole finał trzystopniowego konkursu historycznego „Polska w okresie międzywojennym” zorganizowanego dla klas pierwszych ZST.

W finale wzięło udział ośmiu uczestników, którzy zmierzyli się z pytaniami przygotowanymi na podstawie podręcznika „Ciekawi świata”, obowiązującego w klasach pierwszych.

W dniu 20 kwietnia 2015 r. o godzinie 14:00 w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbędzie się XV BIESIADA MATEMATYCZNA dla maturzystów powiatu mieleckiego /patrz plakat/, a w ramach tej imprezy odbędą się warsztaty dla nauczycieli matematyki na temat podstawowych zmian w egzaminie maturalnym z matematyki, obowiązujących od 2015 r. Warsztaty poprowadzi Pan Piotr Ludwikowski – kierownik pracowni matur w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Delegacja uczniów ZST uczestniczyła w obchodach 75. rocznicy zbrodni katyńskiej i 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej. 9 kwietnia 2015 roku młodzież z naszej szkoły wzięła udział w otwarciu w Muzeum Regionalnym wystawy historycznej Mieleccy Katyńczycy – Zbrodnia i pamięć, połączonej z promocją książki Jerzego Skrzypczaka Nierozstrzelana pamięć – Mielecki słownik katyński, dotyczącej 87 oficerów Wojska Polskiego, związanych z ziemią mielecką, a rozstrzelanych przez NKWD w 1940 roku.

Apel zainicjował Komitet Zachowania Reduty Ordona, który jest związkiem stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz ochrony tego historycznego miejsca upamiętnionego w wierszu Adama Mickiewicza.

W zamieszczonym załączniku podajemy wyniki pierwszego i drugiego etapu konkursu. Osoby, które udzieliły odpowiedzi na pytania etapu drugiego, są uprawnione do wzięcia udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dniu 13 kwietnia 2015 roku w sali 1A na lekcji 6 i 7 (12.40 – 13.40).

W związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych, Klub Historyczny Prawda i Pamięć zorganizował konkurs historyczny, w którym znaczący sukces osiągnęło 2 naszych uczniów:

  • 1. miejsce – Żaneta Woskowicz - klasa 1 BL
  • 3. miejsce – Michał Bystrowski – klasa 4 BM
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Strona 1 z 82