ZST Mielec
Slider
Aktualności

22 września 2022r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas 4Mig, 4DMg, 4CMg, 4AIp i 4Alp z przedstawicielami Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI) ProtoLab w Rzeszowie. Reprezentujący PCI Paulina i Marcin przedstawili pracownie i programy, z których uczniowie szkoły będą mogli bezpłatnie korzystać dzięki środkom z Unii Europejskiej.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje młodych ludzi i wyłoni największe talenty, zaś tym nieśmiałym pozwoli rozwinąć skrzydła. Ponadto uczniowie zainteresowani uczestnictwem w omawianych programach, będą mieli szansę na uzyskanie dofinansowania, które pozwoli im wcielić w życie własne innowacyjne pomysły/projekty.

Codziennie dwie propozycje ciepłego dania, w tym jednego mięsnego, zupy, sałatki, kanapki, napoje ciepłe (kawa, herbata) i zimne. Do tego sałatki i gotowe zestawy śniadaniowe – to w skrócie menu nowo otwartego bufetu, jaki rozpoczął swoją działalność na terenie mieleckiego Zespołu Szkół Technicznych. Aktualne menu można znaleźć na szkolnym Facebooku.

Przygotowana oferta widać trafiła w gusta nie tylko młodzieży, bo oferowane co dzień świeże dania i kanapki znikają niemal wszystkie.

W dniu 08.09. 2022 roku społeczność ZST w Mielcu wzięła udział w szkolnej edycji Narodowego Czytania „Ballad i romansów” A. Mickiewicza.

Ideą uroczystości była nie tyle sama lektura utworów należących do kanonu literatury europejskiego i polskiego romantyzmu, co próba ukazania bohaterów Mickiewiczowskich ballad jako postaci żywych, które tak jak wszyscy współcześni młodzi ludzie przeżywają lęki, pragną rozmawiać, marzyć i być szczerze kochanymi.

Lekturą ballady „Pierwiosnek” w wykonaniu Dyrektora Arkadiusza Gałkowskiego i wicedyrektora Marcina Jaśkiewicza organizatorzy uroczystości zwrócili uwagę na wieczne uczucia niepewności towarzyszące debiutującym młodym artystom.

Informuję, że szkoły dla dorosłych tj. Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych i Szkoła Branżowa II stopnia dla dorosłych rozpoczynają zajęcia w roku szkolnym 2022/2023 od soboty 17 września 2022 r. od godziny 9:00. Sale dla poszczególnych grup będą wywieszone na drzwiach wejściowych do szkoły oraz na tablicy ogłoszeń w segmencie A na parterze. Szczegółowe informacje na temat zajęć otrzymacie od uczących nauczycieli.

Zapraszamy na pierwsze zajęcia

Wicedyrektor ZST
Stanisław Rajda

W związku z realizacją projektu „Edukacja dla pamięci. Przekaz wiedzy historycznej w kontekście postaw Polaków wobec swej przeszłości” służącego zbadaniu postaw Polaków wobec historii i przeszłości, uczniowie naszej szkoły Konrad Giera i Piotr Kasprzak z klasy 4BIp oraz nauczyciel historii Bogdan Tomecki uczestniczyli w sierpniu oraz wrześniu w spotkaniach fokusowych organizowanych dla uczniów i nauczycieli województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Wszystko, co dobre, szybko  się kończy i tak nieuchronnie dobiegły końca wakacje. 1 września, jak nakazuje tradycja, powitaliśmy nowy rok szkolny 2022/23. Zanim rozeszliśmy się do sal lekcyjnych, aby po wakacyjnej rozłące spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i wychowawcami, zgromadziliśmy się w auli szkolnej. Tutaj przywitał nas Pan dyrektor mgr Arkadiusz Gałkowski, który wygłosił krótkie przemówienie, przedstawiając przy okazji nowych wicedyrektorów ZST - Panią mgr Annę Srokę i Pana mgra Marcina Jaśkiewicza oraz życząc wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, a uczniowie klas liceum i technikum zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Mogliśmy posłuchać żywiołowych popisów wokalnych, zadumać się nad smutną rocznicą wybuchu II wojny światowej czy też wzruszyć wykonaniem a cappella utworu pt. ,,Mamo tyś płakała" nawiązującego w swej dramaturgii do okrucieństwa wojny. Nie zabrakło też humorystycznych i optymistycznych akcentów, gdy uczennice klasy 2DG prezentowały typy szkolnych osobowości, a młodzi wokaliści zarażali nas ze sceny pozytywną energią w utworze pt. ,,Sto".

W dniu 22 marca odbyła się w szkole IX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt „Przez różowe okulary” dla uczniów szkoły średniej. Wzięło w niej udział 6 uczennic z ZST z klasy 3CLp: Anna Grzyb, Kinga Misiak, Karolina Warias, Nikola Szęszoł, Wiktoria Gomulec oraz Julia Rzeszutek , która uzyskała III miejsce i nagrodę książkową.  W olimpiadzie wzięło udział 201 uczniów szkół średnich z całej Polski. Uczennice Anna Grzyb, Kinga Misiak i Karolina Warias uzyskały tę samą liczbę punktów i zajęły 9 miejsce. W dniu 15 czerwca Dyrektor ZST mgr Arkadiusz Gałkowski pogratulował uczennicom i wręczył dyplomy.

W dniu 17 lipca nagrodę za zwycięstwo w konkursie wiedzy lotniczej odebrał Kuba Paź z klasy IV AMP. Kuba za zajęcie I miejsca otrzymał voucher na lot samolotem z instruktażem dla pilota ufundowany przez Góreckie Stowarzyszenie Lotnicze im. Jana Wnęka. Po krótkim wykładzie na temat samego pilotażu, budowy i wyposażenia samolotu OM-M402 Jeżyk, Kuba wraz z pilotem p. Januszem Kuzarą wzbił się w powietrze.

W dniu 08.09.202 r. o godz. 9:45 w auli naszej szkoły odbędzie się szkolna edycja Narodowego Czytania „Ballad i romansów” A. Mickiewicza. Każdy, kto przyniesie ze sobą własny egzemplarz lektury, będzie mógł złożyć pamiątkowy stempel 11. jubileuszowego Narodowego Czytania.

Zapraszamy

Zespół Przedmiotowy Języka Polskiego

W dniach 9 i 12 września Biblioteka Szkolna ZST organizuje kiermasz używanych podręczników szkolnych. Podręczniki będzie można sprzedać/kupić w auli szkolnej w godz. 10.30 - 10.50.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje w bibliotece.

Strona 1 z 111