ZST Mielec
Slider
Aktualności

Tygodni KORSO rozpoczął plebiscyt na Mielczanina roku 2019 i 2020. Wśród pięciu kandydatów znalazł się wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, wieloletni nauczyciel – Aleksander Buczek. Pozostali kandydaci to Bogdan Bieniek, Magdalena Krępa, Krzysztof Ślęzak i Emilia Żola.

Swój głos możemy oddać tylko na jednego kandydata, wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości podajemy nazwisko kandydata, na którego głosujemy oraz swoje dane - imię, nazwisko, nr tel. (dane kontaktowe tylko do wiadomości redakcji). Głosowanie trwa do 31 maja. Wśród wszystkich oddanych głosów KORSO wylosuje nagrodę - voucher o wartości 150 zł do wykorzystania w Karczmie Polskiej. Głosować można również uzupełniając kupon z tygodnika i dostarczając go do redakcji KORSO w Mielcu, przy ul, Biernackiego 1/4.

Z radością informujemy, że uczniowie technikum informatycznego ZST: Krystian Czachor (3AI), Ernest Lelek (3BI), Michał Lipiór (3BI) zajęli II miejsce w konkursie programowania zespołowego Code Quest w Polsce w kategorii Novice.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Code Quest jest firma Lockheed Martin. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 24 kwietnia. 600 zespołów z: USA, Wielkiej Brytanii, Polski, Australii rywalizowało przez 2,5 godziny w dwóch kategoriach: Novice i Advencure. Konkurs Code Quest powstał, aby zachęcić uczniów szkół średnich na całym świecie do poszerzenia wiedzy z programowania, technologii, inżynierii i matematyki. Polskę reprezentowało 30 zespołów, 98 uczniów szkół średnich województwa podkarpackiego i małopolskiego, którzy pracowali w trzyosobowych zespołach, rozwiązując zestaw zadań w wybranym przez siebie języku programowania (C++, Python).

W dniu 14.04.2019 r. odbyła się IV edycja prestiżowego konkursu z języka angielskiego lotniczego „MASTER OF AVIATION ENGLISH” pod patronatem firmy PZL Mielec.

Do konkursu przystąpili uczniowie zafascynowani lotnictwem.
Konkurs obejmował wiedzę z zakresu budowy układów statków powietrznych. ✈️

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami IV edycji konkursu zostali:

  • Miejsce I Carlos Stefaniak kl. 2 AMp
  • Miejsce II Eryk Pastuszak kl. 3 LC
  • Miejsce III Maciej Gręda kl. 2 AMp

Zapraszamy uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu do udziału w konkursie języka niemieckiego DEUTSCH MACHT SPASS, który odbędzie się 26 maja 2021 w formie online. Zapisy u nauczycieli języka niemieckiego do 21.05.2021.

PRZEWIDZIANE ATRAKCYJNE NAGRODY.

Więcej informacji w regulaminie.

30 kwietnia 2021 roku absolwenci ZST odbiorą świadectwa ukończenia szkoły. W obecnej sytuacji nie możemy pożegnać ich w tradycyjny sposób – w auli szkolnej podczas uroczystej akademii. Jednak młodsi uczniowie ZST postanowili nagrać dla maturzystów coś od siebie. Zapraszamy do oglądania.

Przypominam, że dokładne informacje na temat sal, w których tegoroczni absolwenci Technikum Nr 3 i III Liceum Ogólnokształcącego będą pisać maturę zostały Wam przekazane przez wychowawców. W tej informacji przesyłam wykaz sal dla wszystkich zdających w naszej szkole dodatkowo maturę w maju tego roku (załącznik 1). Oprócz tego przesyłam Wam również – dla przypomnienia – terminarz tegorocznych matur (załącznik 2) oraz komunikat o przyborach (załącznik 3).

Począwszy od 10 maja zdecydowana większość egzaminów maturalnych odbywać się będzie w auli szkolnej. W sytuacji gdy egzamin odbywać się będzie w innej sali będziecie o tym informowani na bieżąco.

W dniach 11 marca on-line i 18 - 19 marca 2021 r. w Szczecinie odbył się centralny etap XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym wzięło udział 64 uczniów szkół średnich z całej Polski. Reprezentantką Technikum nr 3 Zespołu Szkół Technicznych była Katarzyna Soboń z klasy 4 DG, która zdobyła tytuł Finalisty Olimpiady.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności jest trójstopniowa i spełnia wszystkie wymagania Ministra Edukacji Narodowej. W eliminacjach okręgowych, które odbyły się w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego, Kasia zdobyła II miejsce w okręgu podkarpackim.

Uczniowie klasy 2 AMp jako klasy patronackiej PZL Mielec uczestniczą w wirtualnych warsztatach z zakresu "Lean Management", prowadzonych przez panią Olimpię Niziołek, specjalistę ciągłego doskonalenia w PZL Mielec.

Cykl sześciu profesjonalnych zajęć opartych na filozofii Kaizen wyposaży uczniów w umiejętność krytycznego myślenia, pracy zespołowej, komunikowania się z poszanowaniem innych, sprawnego identyfikowania i rozwiązania problemów czy myślenia procesowego.

Z wielka przyjemnością informujemy, że Jakub Nowak, uczeń klasy 1AI Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu zajął III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie na prezentację multimedialną „Chrzest Polski”. Jury brało pod uwagę nie tylko poprawność merytoryczną, lecz również twórcze podejście do tematyki konkursu, umiejętne wykorzystanie źródeł ikonograficznych i twórcze wykorzystanie możliwości programu.

Jednocześnie wyróżnienie w konkursie otrzymał Mateusz Surowiec, uczeń klasy 3AL.

Uczniowie 3DG i 4DG Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych jako klasy patronackie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczestniczyli w wirtualnych warsztatach.

Tematyka zajęć obejmowała ,,Dieta w czasie pandemii’’ prowadzonych przez mgr Jakuba Tobiasza oraz ,,Dieta dla mózgu’’ prowadzonych przez mgr Maję Płocką.

Strona 1 z 87