ZST Mielec
Slider
Aktualności

Z okazji trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbywającego się w tym roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza”, Biblioteka Szkolna ZST ogłasza ogólnoszkolny konkurs.

Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół ZST do wzięcia udziału w konkursie „Mielec – Moja Mała Ojczyzna”, którego celem jest upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki, zachęcenie uczestników do zatrzymania w kadrze piękna ziemi mieleckiej oraz pozyskanie materiału fotograficznego dokumentującego życie naszej „małej ojczyzny” w różnych jego przejawach.

Drogi czytelniku!

Biblioteka Szkolna ZST zaprasza do wypożyczenia książek na ferie. Przyjdź, a na miejscu otrzymasz pomoc w doborze odpowiedniej literatury.

Nie zastanawiaj się dłużej, serdecznie zapraszamy!

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji Biblioteka ZST zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie fotograficznym „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

Czym jest sleeveface?

Jest to bardzo popularna w ostatnich latach forma pracy i zabawy z książką.

Sleeveface to zdjęcie przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki lub czasopisma częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, czasem zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować lub ustawić się do zdjęć, aby poza stała się elementem okładki, który „wychodzi” poza papier.

Biblioteka Szkolna ZST zaprasza uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece”. Jeśli w domu na półce masz książkę, która nie jest Ci potrzebna, przekaż ją bibliotece szkolnej. Na pewno znajdą się chętni, aby ją przeczytać. W ten sposób wzbogacisz księgozbiór i pozostawisz po sobie pamiątkę w szkole.

Antologia to hołd złożony polskiej szkole reportażu, zbiór prezentujący jej najlepszych twórców, tych najsławniejszych i tych niesłusznie zapomnianych, a wspólnie tworzących reporterską historię XX wieku.

Drogi czytelniku!

Wypożycz książki na wakacje!

Zapraszamy do Biblioteki Szkolnej ZST!

Poznajcie ruch wyzwolenia kobiet od podszewki. Prawdziwą i porywającą historię angielskich kobiet oraz mężczyzn, którzy walczyli o uzyskanie praw wyborczych przez kobiety.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to możliwe, że dla niektórych osób samotność jest wybawieniem, koniecznie sięgnij po najnowszą książkę Katarzyny Tubylewicz „Samotny jak Szwed? O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami”.

Ten zbiór reportaży przybliża mentalność mieszkańców kraju, który przez wielu uważany jest za raj dla samotników.

Coś tam czasem się zatliło z jednej albo drugiej, ale znikomo, jak błędny ognik. O północy byliśmy na miejscu, na zielonym rynku. Jechało się w kółko, wśród drzew, jak duktem. W gęstwinie jakieś złote światełka pełgały. I było zupełnie cicho, bo wszyscy poszli spać, pewni, że już nic się nie wydarzy. Bo co miałoby się wydarzyć o północy na końcu kraju?

Andrzej Stasiuk

Andrzej Stasiuk (ur. 25.09.1960 r. w Warszawie) jest polskim eseistą, prozaikiem, publicystą oraz wydawcą, wielokrotnie nagradzanym za swoją twórczość, między innymi Nagrodą Literacką „Nike” oraz Nagrodą Literacką Gdynia.

Marie-Aude Murail jest francuską pisarką. Popularność przyniosła jej bestsellerowa powieść „Bystrzak”, która została dwukrotnie zekranizowana. To doskonała książka dla młodzieży, przedstawiająca typowe dla tego wieku problemy, jak i zupełnie nietypowy przypadek opieki braterskiej i niepowtarzalnej więzi między rodzeństwem.

Strona 1 z 4