ZST Mielec
Slider

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, przypadającym 29.09.2021 r. młodzież kl. 1 DG odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną SCK w Mielcu.

W holu biblioteki uczniowie obejrzeli wystawę „Żyj zdrowo”, której przyświecały słowa J. Kochanowskiego z fraszki „Na zdrowie”. Ekspozycja składała się z publikacji książkowych dotyczących zdrowia, ekologii i odpowiedniego żywienia oraz czasopism promujących zdrowy styl życia.

W Galerii biblioteki uczniowie podziwiali prace mieleckiej artystki Małgorzaty Wiech, a następnie zostali oprowadzeni po największym i najnowocześniejszym gmachu biblioteki publicznej w Mielcu. Zwiedzili Czytelnię Główną, Centrum Zbiorów o Mielcu i Regionie, Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalnię Multimedialną. Zostali poinstruowani, w jaki sposób korzystać z katalogu elektronicznego.

Celem wycieczki było obejrzenie wystawy mającej związek z kierunkiem kształcenia, zwiedzenie nowoczesnego obiektu kulturalnego, poznanie zasad zamawiania książek w katalogu elektronicznym systemu SOWA OPAC, zachęcenie młodzieży do korzystania z ciekawych ofert kulturalnych oraz bogatych zbiorów bibliotecznych z różnych dziedzin wiedzy.

Dla części uczniów było to pierwsze spotkanie z Miejską Biblioteką Publiczną, ale sądząc z zainteresowania, na pewno będzie to dobry początek dalszej współpracy.

Organizatorki wycieczki: mgr inż. Aneta Mroczka, mgr Anna Dymek