Wybierz książkę - Twój głos ma znaczenie!
Przypominamy, że Zespół Szkół Technicznych w Mielcu został zakwalifikowany do udziału w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, uzyskując tym samym wsparcie finansowe w wysokości 15 tysięcy złotych.
Uchwalony przez Radę Ministrów Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych i szkolnych jako lokalnych ośrodków życia społecznego.
Z okazji trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbywającego się w tym roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza”, Biblioteka Szkolna ZST ogłasza ogólnoszkolny konkurs.
Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół ZST do wzięcia udziału w konkursie „Mielec – Moja Mała Ojczyzna”, którego celem jest upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki, zachęcenie uczestników do zatrzymania w kadrze piękna ziemi mieleckiej oraz pozyskanie materiału fotograficznego dokumentującego życie naszej „małej ojczyzny” w różnych jego przejawach.
Drogi czytelniku!
Biblioteka Szkolna ZST zaprasza do wypożyczenia książek na ferie. Przyjdź, a na miejscu otrzymasz pomoc w doborze odpowiedniej literatury.
Nie zastanawiaj się dłużej, serdecznie zapraszamy!
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji Biblioteka ZST zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie fotograficznym „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.
Czym jest sleeveface?
Jest to bardzo popularna w ostatnich latach forma pracy i zabawy z książką.
Sleeveface to zdjęcie przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki lub czasopisma częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, czasem zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować lub ustawić się do zdjęć, aby poza stała się elementem okładki, który „wychodzi” poza papier.
Biblioteka Szkolna ZST zaprasza uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece”. Jeśli w domu na półce masz książkę, która nie jest Ci potrzebna, przekaż ją bibliotece szkolnej. Na pewno znajdą się chętni, aby ją przeczytać. W ten sposób wzbogacisz księgozbiór i pozostawisz po sobie pamiątkę w szkole.
Antologia to hołd złożony polskiej szkole reportażu, zbiór prezentujący jej najlepszych twórców, tych najsławniejszych i tych niesłusznie zapomnianych, a wspólnie tworzących reporterską historię XX wieku.
Poznajcie ruch wyzwolenia kobiet od podszewki. Prawdziwą i porywającą historię angielskich kobiet oraz mężczyzn, którzy walczyli o uzyskanie praw wyborczych przez kobiety.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to możliwe, że dla niektórych osób samotność jest wybawieniem, koniecznie sięgnij po najnowszą książkę Katarzyny Tubylewicz „Samotny jak Szwed? O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami”.
Ten zbiór reportaży przybliża mentalność mieszkańców kraju, który przez wielu uważany jest za raj dla samotników.
Coś tam czasem się zatliło z jednej albo drugiej, ale znikomo, jak błędny ognik. O północy byliśmy na miejscu, na zielonym rynku. Jechało się w kółko, wśród drzew, jak duktem. W gęstwinie jakieś złote światełka pełgały. I było zupełnie cicho, bo wszyscy poszli spać, pewni, że już nic się nie wydarzy. Bo co miałoby się wydarzyć o północy na końcu kraju?
Andrzej Stasiuk
Andrzej Stasiuk (ur. 25.09.1960 r. w Warszawie) jest polskim eseistą, prozaikiem, publicystą oraz wydawcą, wielokrotnie nagradzanym za swoją twórczość, między innymi Nagrodą Literacką „Nike” oraz Nagrodą Literacką Gdynia.