ZST Mielec
Slider

Was ist das? – język niemiecki od kuchni

20 lutego 2015 r. odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja języka niemieckiego. Grupa uczennic z klasy 3 EG (12 dziewcząt przygotowujących się do wyjazdu na miesięczny staż w Niemczech w kwietniu tego roku) miała okazję sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego w praktyce.

W pracowni gastronomicznej naszej szkoły przeprowadzono symulację sytuacji, w jakiej uczennice ZST znajdą się podczas praktyki zawodowej: kuchnia niemieckiego hotelu, w niej nie mówiący po polsku szef kuchni, który wydaje polecenia i oczekuje konkretnej reakcji praktykanta oraz hotelowa restauracja i jej goście, którzy chcą złożyć zamówienie bądź poprosić o rachunek. W role szefowych kuchni, a następnie gości restauracji wcieliły się panie: Johanna Heymann i Katrin Michaelis, nauczycielki ze szkoły partnerskiej Christoph-von-Schmid-Schule z Thannhausen (Bawaria), które przebywały w naszej szkole w ramach międzynarodowego projektu pt. „Integracja edukacyjna” w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Edukacja szkolna.

Lekcja ta była dla uczennic naszej szkoły świetną okazją do praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności językowych i zawodowych przed prawdziwym testem, jaki czeka je w Niemczech w kwietniu.

Zajęcia przygotowały nauczycielki języka niemieckiego: mgr M. Kasprzyk, mgr A. Mirowska oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych branży spożywczej mgr inż. A. Mroczka.

Organizatorki dziękują pani Marii Loc za przygotowanie pracowni i elementów gastronomicznych.

Oprac.: mgr M. Kasprzyk

Opublikowano w dniu: 26.02.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 26.02.2015 r.

Czytany 994 razy