ZST Mielec
Slider
DOVES - Zespół Szkół Technicznych w Mielcu

W dniach 4-6 czerwca 2019 koordynatorzy projektu DOVES – Detectives Of ViolencE in Schools uczestniczyli w drugim Międzynarodowym Spotkaniu Projektowym w Iasi w Rumunii. Było to już ostatnie spotkanie, podczas którego spotkali się nauczyciele ze szkół partnerskich w Grecji, Rumunii, Estonii i Polski. Spotkanie miało na celu stworzenie wspólnego raportu końcowego, pracę na platformie Mobility Tool oraz stworzenie wersji końcowej przewodnika do walki z przemocą szkolną, w którym to zostały umieszczone wszystkie działania podjęte podczas trwania projektu.

W dniach 1-5 kwietnia 2019  młodzież i nauczyciele biorący udział w projekcie DOVES – Detectives Of ViolencE in Schools programu Erasmus+ gościli partnerów projektu z zaprzyjaźnionych szkół z Rumunii, Grecji i Estonii. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 33 uczniów oraz 12 nauczycieli. Koordynatorem i organizatorem wymiany młodzieży była mgr Małgorzata Buś.

Podczas pięciodniowego pobytu młodzież brała udział w warsztatach psychologicznych poświęconych tematyce przemocy szkolnej, wcielała się w role mediatorów rówieśniczych i rozwiązywała problemy dotyczące problemu przemocy wśród nastolatków. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem naszej szkolnej psycholog mgr Joanny Szatkowskiej.

W dniach 21-27.10.2018 roku odbyła się już trzecia partnerska wizyta projektowa. Tym razem uczniowie biorący udział w projekcie unijnym "DOVES - Detectives Of ViolencE in Schools", programu Erasmus+ odwiedzili młodzież w estońskiej szkole w miejscowości Kohtla-Jarve.

Sześcioro uczniów Wiktoria Kośla z kl. 1AI, Karolina Kusak i Justyna Załucka z kl. 2DG, Jakub Popiołek i Jakub Rozmus z kl. 2BI oraz Mateusz Mazur z kl. 2LC wraz z opiekunami mgr Małgorzatą Buś i mgr Grzegorzem Kardysiem pojechali w podróż przez kraje bałtyckie, aby dotrzeć do małej estońskiej miejscowości położonej nad Zatoką Fińską niedaleko granicy z Federacją Rosyjską.

W dniach 23-27.04.2018 roku odbyła się druga partnerska wizyta projektowa. Uczennice klasy 2AL biorące udział w projekcie unijnym "DOVES - Detectives Of ViolencE in Schools", programu Erasmus+ tym razem odwiedziły młodzież w greckiej szkole w Kalamacie.

Pięć uczennic, Aleksandra Kardyś, Paulina Machnik, Wiktoria Strugała, Monika Waręda i Monika Żala wraz z opiekunkami mgr Małgorzatą Buś, mgr Agnieszką Słąbą i mgr Joanną Szatkowską spotkało się z młodzieżą i nauczycielami ze szkół partnerskich z Grecji, Estonii i Rumunii.

W dniach 14 – 16.03.2018 r.  w naszej szkole gościliśmy delegacje nauczycieli z Grecji, Rumunii i Estonii, którzy razem z nauczycielami z ZST, mgr M. Buś i mgr A. Słąbą uczestniczą   w  realizacji europejskiego projektu  DOVES  - Detectives Of ViolencE In Schools  w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Spotkanie miało charakter „roboczy”, służyło realizacji kolejnych celów i założeń projektu. Pracom projektowym poświęcono wiele godzin, dokonano analizy dotychczasowych osiągnięć projektu, zaplanowano kolejne zadania do realizacji  z uczniami  oraz terminy i cele spotkań międzynarodowych w Grecji i Estonii.  

W dniu 16 marca 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się 8. Gala Języka Angielskiego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego, pana Zbigniewa Tymuły, w której udział wzięli uczniowie 4. szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mieleckiego – Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej, Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki, Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego oraz Zespół Szkół Technicznych.

Młodzież ZST biorąca udział w projekcie unijnym "DOVES - Detectives Of ViolencE in Schools", programu Erasmus+ odwiedziła rówieśników w Rumunii.

W dniach 20-24.11.2017 roku odbyła się pierwsza partnerska wizyta projektowa w rumuńskim Iasi. Sześcioro uczniów klas pierwszych Aleksandra Gracz, Wiktoria Kawa, Michał Bielecki, Filip Mazur, Mateusz Mazur i Kacper Dolot wraz z trzema opiekunami mgr Małgorzatą Buś, mgr Agnieszką Słąbą i mgr Marcinem Woźniakiem spotkali się z młodzieżą i nauczycielami ze szkół partnerskich z Grecji, Estonii i Rumunii.

Pięciodniowy pobyt w Iasi to nie tylko nawiązanie znajomości i miłe spędzanie czasu, ale również udział w szkoleniach i warsztatach psychologicznych nawiązujących do tematyki projektu tj. przemocy szkolnej i domowej.

Nasza szkoła rozpoczyna nowy projekt pt. "DOVES - Detectives Of ViolencE in Schools”. Został on zatwierdzony do realizacji w ramach programu ERASMUS+ i będzie realizowany ze środków europejskichProjekt realizowany będzie w terminie 01.09.2017 - 31.08.2019. Koordynatorem projektu jest mgr Małgorzata Buś.

Jeśli interesują Cię kwestie społeczne, chcesz zostać mediatorem, nawiązać kontakty z młodzieżą w innych krajach a przy okazji poćwiczyć swój angielski,  nie zwlekaj - zgłoś się do projektu.