ZST Mielec
Slider

Podziękowanie dla uczniów ZST w Mielcu

W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą Zbrodni Katyńskiej wszyscy uczniowie z klasy informatycznej 3 AI (tj. 34 osoby) uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Pamięć dla przyszłości” zorganizowanym przez Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Stowarzyszenie Parafiada im. Józefa Kalasancjusza. Partnerami w organizacji i promocji konkursu były Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Katyńskie – Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy dotyczącej Zbrodni Katyńskiej i jej Ofiar poprzez poznawanie historii zbrodni, kontekstów i interpretacji, a także życia konkretnych osób zamordowanych przez NKWD w 1940 roku, a także rozwijanie zainteresowania historią Polski XX. Ważnym celem konkursu było równocześnie podnoszenie poziomu dojrzałości intelektualnej młodzieży i kształtowanie postaw patriotycznych poprzez aktywne wpajanie szacunku dla własnej przeszłości historycznej

Młodzież z klasy 3 AI przygotowała prezentacje multimedialne dotyczące zagadnienia zbrodni katyńskiej w propagandzie, ukazując działania Niemców, Amerykanów, Brytyjczyków oraz Rosjan, a także strony polskiej podejmowane podczas II wojny światowej.

Jury wystosowało dla wszystkich naszych uczniów pamiątkowe, okolicznościowe dyplomy uczestnictwa wraz z podziękowaniami za udział w ogólnopolskim konkursie historycznym.

Opracował

Mgr Paweł Wal

Czytany 701 razy