ZST Mielec
Slider

Sukces Katarzyny Soboń w etapie okręgowym XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Katarzyna Soboń, uczennica klasy 4DG zajęła II miejsce w etapie okręgowym XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności i tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego tejże olimpiady.

W tym roku, etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbył się 4 grudnia w formie on - line. W województwie podkarpackim przystąpiło do niego 50 uczniów z liceów ogólnokształcących i techników, a w całym kraju około 600 uczniów z ponad 300 szkół średnich.

Zadaniem uczestników olimpiady było rozwiązanie testu, zawierającego 80 zróżnicowanych zadań z zakresu biologiczno-chemicznych aspektów wiedzy o żywieniu i żywności oraz technologii gastronomicznej.

Wiodącą tematyką tegorocznej olimpiady jest „Cukrzyca – prewencja i leczenie dietą”.

Kasi Soboń gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu centralnym  Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, który odbędzie się w dniach 18 – 20 marca 2021 r. w Szczecinie.

Opracowała: mgr inż. Danuta Jarząb

Czytany 640 razy