ZST Mielec
Slider

„Aktywnie i Zdrowo”

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym młodzież ZST w Mielcu na zaproszenie szkół podstawowych z terenu Mielca oraz gminy Mielec przygotowała lekcje pt. „Aktywnie i Zdrowo”.

 

Lekcje odbywały się w szkołach podstawowych podczas Tygodnia Zdrowej Żywności i Zdrowego Trybu Życia. W dniach 27.10.2015 r. w SP nr 2, 03.11.2015 r. w SP w Podleszanach oraz 13.11.2015 r. w SP nr 1 w Mielcu, uczniowie kl. 3DG w składzie: W.Ciejka, A.Bugaj, K.Sobczyk, M.Jarosińska, K.Gawryś przedstawili młodszym kolegom i koleżankom zalety zdrowego odżywiania, zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Wszystko to w pięknej oprawie muzycznej, za pomocą interpretacji wiersza, z wykorzystaniem rekwizytów, m.in. piramidy zdrowia oraz przy pomocy gier i zabaw. W taki sposób dzieci z łatwością przyswajały wiadomości, które na końcu spotkania zostały sprawdzone w quizie – prawda czy fałsz. Zespół „Golden Girls”, w skład którego wchodzą: Karolina Książek (3DG), Katarzyna Piekarska (3DG), Monika Wieczerzak (3DG), Karolina Maj (2AL), Patrycja Parys (2AL), Julia Skiba (2CL), Sara Smoleń (2CL), rozpoczął część sportową pokazując swoje umiejętności na stepach, a cała lekcja „Aktywnie i Zdrowo” zakończyła się wspólnym aerobikiem wszystkich uczestników spotkania, który poprowadziła mgr Paulina Ciszczoń- nauczycielka wychowania fizycznego.

Opiekunowie: mgr inż. Aneta Mroczka, mgr Paulina Ciszczoń, mgr inż. Danuta Jarząb.

Oprac.: mgr Paulina Ciszczoń

 

Opublikowano w dniu: 10.12.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 10.12.2015 r.