ZST Mielec
Slider

Kariera bez tajemnic

W lutym 2020 r. rozpoczęła się VIII edycja projektu „Kariera bez tajemnic” zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mielcu, w której udział wzięli uczniowie szkół średnich powiatu mieleckiego. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu był reprezentowany przez uczniów technikum obecnej klasy 3 BI w składzie: Ernest Lelek, Michał Lipiór, Adam Szala i Jakub Bernat pod opieką doradcy zawodowego Joanny Olko oraz uczennice liceum obecnej klasy 3CL w składzie: Dominika Szklarz, Monika Kusek, Paulina Stepczyk i Julia Węgrzyn pod opieką pedagoga szkolnego Krystyny Golby.

Z powodu pandemii projekt został zawieszony, a następnie reaktywowany w ograniczonej formie we wrześniu 2020 r. W ramach jego realizacji biorący w nim udział uczniowie wykonali testy badania predyspozycji zawodowych oraz zilustrowali czterema zdjęciami jedną z ośmiu kluczowych kompetencji ważnych na rynku pracy i zdefiniowanych przez Parlament Europejski. Uczniowie Technikum nr 3 wylosowali i opracowali w sposób graficzny kompetencje informatyczne, a uczennice III Liceum Ogólnokształcącego kompetencje osobiste, społeczne w zakresie umiejętności uczenia się.

Dzięki temu przedsięwzięciu nasi uczniowie mieli okazję rozwoju własnych kompetencji m.in. tj. współpraca, kreatywność, planowanie.

Efekty pracy uczniów ze szkół średnich powiatu mieleckiego można obejrzeć na stronie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej: http://www.poradniamielec.pl/projekty-ppp/.

Opracowała: mgr Joanna Olko i mgr Krystyna Golba

Czytany 384 razy

Galeria