ZST Mielec
Slider

Sylwek Zięba – laureatem konkursu literackiego!

8 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały ogłoszone wyniki XXIII edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej. RDKS to cykliczna impreza gromadząca utalentowaną młodzież z całego Podkarpacia. Młodzi ludzie mają szansę zaprezentować na szerszym forum swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki: fotografii, tańcu, śpiewie, a także twórczości literackiej. W tegorocznej edycji konkursu literackiego RDKS nagrodzony został uczeń naszej szkoły -Sylwester Zięba.

 

Jego opowiadanie „Nie mają serc” zostało wyróżnione wśród wielu innych nadesłanych prac, a autorowi przyznano II nagrodę. Należy nadmienić, że Sylwkowi udało się pokonać licznych konkurentów, ponieważ komisja konkursowa w składzie: prof. Wanda Lignowska - Bajda (III LO w Rzeszowie),Lidia Miś - Nowak (pisarka), dr Hanna Krupińska-Łyp (krytyk literacki) i Anna Niewolak-Krzywda (krytyk literacki) przeanalizowała zestawy wierszy 41 autorów i 37 propozycji prozatorskich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oprac.: mgr J.Gałkowska

 

Opublikowano w dniu: 11.12.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 11.12.2015 r.