ZST Mielec
Slider

Jesteśmy pierwsi w powiecie mieleckim!

27 listopada w obiektach Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się V Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, zorganizowana przez Sekcję Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego pod patronatem Biura Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Mielcu.

 

W imprezie udział wzięło 11 drużyn (33 uczniów) ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu mieleckiego. Olimpiada składała się z części teoretycznej, obejmującej test wiadomości oraz z części praktycznej, którą stanowiły 3 konkurencje:

  • postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej-oddychającej,
  • postępowanie w sytuacji zatrzymania akcji serca (resuscytacja krążeniowo-oddechowa),
  • postępowanie w przypadku osoby przytomnej z obrażeniami ciała.

W czołówce Olimpiady znalazły się następujące drużyny:

  • I miejsce – drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w składzie: Szymon Czuchra (2MC), Michał Kozik (2MC), Jakub Litwin (2MC) – 186 punktów, opiekun: mgr Andrzej Wyzga;
  • II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu, 160 punktów;
  • III miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu, 157 punktów.

Ponadto reprezentantowi naszej szkoły – Szymonowi Czuchrze przyznano wyróżnienie za najefektywniejszy występ podczas Olimpiady.

Grono sędziowskie konkursu stanowili ratownicy drogowi Polskiego Związku Motorowego, którzy oceniali wiadomości teoretyczne uczniów oraz wykonywane przez nich zadania praktyczne. Olimpijskie zmagania uczniowskie w zakresie pierwszej pomocy oceniała m.in. p. Weronika Czerwińska - Mistrzyni Polski 2013 w Ratownictwie Drogowym Polskiego Związku Motorowego.

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Drużynie naszej szkoły gratulujemy bardzo dobrych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie pierwszej pomocy przedmedycznej!

 

Oprac.: mgr A.Wyzga

 

Opublikowano w dniu: 11.12.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 11.12.2015 r.