ZST Mielec
Slider

Warsztaty dla uczniów technikum gastronomicznego.

Uczniowie 3DG i 4DG Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych jako klasy patronackie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczestniczyli w wirtualnych warsztatach.

Tematyka zajęć obejmowała ,,Dieta w czasie pandemii’’ prowadzonych przez mgr Jakuba Tobiasza oraz ,,Dieta dla mózgu’’ prowadzonych przez mgr Maję Płocką.

Celem warsztatów było zapoznanie się uczniów z rekomendacjami dotyczącymi zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania oraz jak zwiększyć wydajność mózgu poprzez prawidłowe komponowanie diety. W trakcie warsztatów został poruszony problem pandemii i jej znaczącego wpływu na zmianę nawyków żywieniowych. Na koniec młodzież wykonała ćwiczenie praktyczne polegające na obliczeniu swojego zapotrzebowania energetycznego oraz wartości produktów, które zjedli poprzedniego dnia. Każdy mógł sprawdzić , czy dostarcza swojemu organizmowi odpowiednią ilość kalorii oraz czy dobór produktów w swojej diecie odpowiada aktualnym zaleceniom specjalistów.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych warsztatów i poszerzenie wiedzy naszych uczniów w zakresie zdrowego i racjonalnego odżywiania.

Opracowała: M. Winiarz

Czytany 434 razy