ZST Mielec
Slider

Pearson&BBC Live Classes

Uczniowie klasy 2BIg gr.1 (w dniu 06.05 „Young entrepreneurs”) oraz 2CLp gr.2 (w dniu 11.05 „The cost of higher education”) wzięli udział w międzynarodowym projekcie Pearson&BBC Live Classes, polegającym na uczestnictwie w lekcji online prowadzonej przez nauczycieli z Wielkiej Brytanii i młodzieży z całego świata na różnych poziomach językowych.

Była to dla nich wyjątkowa okazja do usprawnienia ich umiejętności komunikacyjnych w j. angielskim w mowie i piśmie, jak również poszerzenia słownictwa, możliwości kontaktu z rówieśnikami z całego świata i ich kulturą.

Uczniowie otrzymali wcześniej karty pracy, które mieli za zadanie wypełnić w czasie tej lekcji, odpowiadali na pytania nauczyciela na czacie oraz mieli okazje do skorzystania z nowoczesnych narzędzi dydaktycznych takich jak: padlet (wirtualna tablica) oraz mentimeter (narzędzie do tworzenia interaktywnych prezentacji), gdzie nagrywali krótkie prezentacje z danego tematu.

Po zakończonej lekcji, osoby biorące udział w tym projekcie (uczniowie, nauczyciel) oraz szkoła otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

Lekcje przyjęte zostały z ogromnym entuzjazmem przez młodzież, która przez moment stała się częścią międzynarodowej społeczności oraz dużą motywacją do doskonalenia swoich zdolności językowych.

Nadzór dydaktyczny nad tym projektem objęła mgr Anna Latawiec.

Czytany 262 razy