ZST Mielec
Slider

IV edycja Konkursu Technicznego im. Jeffreya Pino „Młody Konstruktor”

Maciej Jarzyna,uczeń klasy 1AI wygrał tegoroczną IV edycję Konkursu Technicznego im. Jeffreya Pino „Młody Konstruktor” organizowaną przez Polskie Zakłady Lotnicze sp z o.o. w Mielcu, przy współudziale Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Jeffrey Pino w lutym 2016 roku zginął w wypadku lotniczym. W latach 2006-2012 był prezesem firmy SIKORSKY AIRCRAFT. Dzięki jego decyzjom Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otrzymały szansę wprowadzenia zaawansowanej produkcji i innowacyjnych technologii poprzez uruchomienie produkcji elementów struktury i kompletnych śmigłowców Black Hawk. Jeffrey Pino był prawdziwym liderem, pionierem i legendą branży lotniczej. Uznawany za genialnego stratega, wizjonera i eksperta w dziedzinie lotnictwa.

Źródło: Regulamin_konstruktor_2020.pdf (ckp.edu.pl)

Konkurs polegał na wykonaniu pracy pod hasłem: Robotyka i automatyka w życiu codziennym. Maciej wykonał pracę mającą usprawnić ruch drogowy na remontowanych odcinkach dróg poza miastem, obsługiwanych przez przenośne sygnalizacje świetlne. System ten po wdrożeniu pozwoliłby na skrócenie czasu i zwiększenie komfortu jazdy, tym samym zwiększając jej bezpieczeństwo. Za wykonaną pracę laureat oraz szkoła ucznia otrzymały atrakcyjne nagrody. Opiekunem naukowym ucznia był Przemysław Madej, nauczyciel przedmiotów informatycznych.

Czytany 202 razy