ZST Mielec
Slider

I Turniej on-line gry internetowej "Niepodległa"

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie z klasy 3AI – Krystian Czachor, Daniel Siembab i Mateusz Socha uczestniczyli w edukacyjnym projekcie z najnowszej historii Polski. Wzięli oni udział w I Turnieju on-line gry planszowej  "Niepodległa"  zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w 100-lecie Bitwy Warszawskiej.

Celem gry jest pokazanie wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja gry obejmuje wydarzenia z lat 1914–1920 tj. okres od wybuchu I wojny światowej do cudu nad Wisłą w 1920 r. Gracze w Internecie podejmowali działania właściwe bohaterom walk o niepodległość,  szerzyli idee niepodległościowe, zabiegali o narodową zgodę oraz umacniali pozycję Polski na świecie podczas konferencji pokojowej w Wersalu w 1919 roku.

Do etapu 1, obok zespołu z naszej szkoły,  zakwalifikowało się 21 grup z Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/turniej-gry-niepodlegla/143086,I-etap-Turnieju-Gry-IPN-Niepodlegla-test-wiedzy-historycznej.html

W kolejnym etapie nasza szkolna ekipa zmierzyła się z Testem Wiedzy, który obejmował zakres wiadomości z historii Polski z lat 1914 – 1920. W internetowym quizie sprawdzającym opanowanie wydarzeń z walk o niepodległość Polski uczniowie z klasy 3AI zdobyli 27/39 pkt.

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/turniej-gry-niepodlegla/143491,Wyniki-testu-wiedzy-historycznej-w-I-Turniej-online-gry-planszowej-IPN-quotNiepo.html

W ciągu roku szkolnego, w kolejnych etapach  nasi uczniowie rozgrywali partie gry z zespołami z turnieju i ostatecznie pod koniec czerwca 2021 roku w finale zdobyli 5. miejsce na 12. zespołów, uzyskując 46/50 pkt.

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/turniej-gry-niepodlegla/146194,Wyniki-pierwszego-etapu-Turnieju-online-gry-planszowej-IPN-quotNiepodleglaquot.html

Naszym Uczniom gratulujemy wiedzy oraz sukcesu w turnieju on – Line!

Opracował: mgr Paweł Wal

Czytany 775 razy