ZST Mielec
Slider

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

W dniu 11. września br. obchodzony był Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Dzień ten został ustanowiony w 2000 r. z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie.

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy ma na celu promocję zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy wśród społeczeństwa. Z tej okazji w wielu krajach organizowane są specjalne akcje informacyjne oraz szkolenia.

Wpisując się w nurt obchodów tego dnia, grupa 20. uczniów z klasy 3CLg i 3CLp, w okresie od 13-21. września, uczestniczyła w cyklu szkoleń:„Postępowanie przy utracie przytomności z zachowanym oddechem”.

Program zajęć obejmował następujące zagadnienia:

  1. Przyczyny i objawy utraty przytomności
  2. Algorytm postępowania przy utracie przytomności z zachowanym oddechem (procedura standardowa)
  3. Algorytm postępowania przy utracie przytomności z zachowanym oddechem  w sytuacji zagrożenia COVID-19
  4. Postępowanie w przypadku nieprzytomnej oddychającej kobiety w ciąży
  5. Sposoby ochrony przed utratą ciepła za pomocą folii NRC
  6. Ochrona przed wyziębieniem za pomocą środków zastępczych
  7. Nietypowe ułożenia poszkodowanego
  8. Przetaczanie (rolowanie) poszkodowanego z brzucha na plecy.

Uczestnikom szkolenia gratulujemy i życzymy dalszej aktywności na drodze popularyzacji pierwszej pomocy i pogłębiania wiadomości i umiejętności w tym zakresie.

Organizator: Andrzej Wyzga

Czytany 228 razy